01-06-2016

Spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS

23 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS. Na początku spotkania wszystkim członkom Rady zostali przedstawieni członkowie nowych władz dziekańskich WMiFS na kadencję 2016-2020, którzy zaprezentowali się  i przedstawili plany na najbliższą kadencję. Dziekan WMiFS w związku z kończącą się kadencją 2012-16 podziękowała za efektywną i wytrwałą pracę zarówno członkom Rady Gospodarczej jak i obecnym władzom Wydziału. Członkowie Rady wyrazili podziękowania Pani Dziekan WMiFS dr hab. Iwona Włoch za czteroletnią współpracę i życzyli jej dalszych sukcesów w kolejnej kadencji.

W dalszej części spotkania dyskutowano na temat trwających prac nad przeprofilowaniem kierunku studiów inżynieria me-dyczna z profilu ogólnoakademickiego na profil praktyczny. Omawiano - związaną z tymi działaniami - strategię rozwoju laboratoriów WMiFS zarówno naukowych jak i dydaktycznych. Prowadzono rozmowy na temat rozwoju kadry naukowej jak i tworzenia infrastruktury badawczej WMiFS w oparciu o współpracę wydziału z przemysłem.

Ważnym punktem była również dyskusja nad zintensyfikowaniem prac związanych z uzyskaniem praw doktoryzowania na kierunku studiów matematyka.

Dziekan WMiFS dr hab. Iwona Włoch przedstawiała plany związane z podziałem Katedry Matematyki oraz Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej na mniej liczne jednostki organizacyjne skupiające osoby o zbliżonej tematyce badawczej.