28-06-2016

Naukowcy z AGH z wizytą na WMiFS

W dniu 22 czerwca na Wydziale Matematyki Fizyki Stosowanej gościło dwóch wybitnych profesorów z Katedry Matematyki Dyskretnej Wydziału Matematyki Stosowanej AGH Kraków prof. Mariusz Woźniak i prof. Rafał Kalinowski.

Pan Prof. Rafał Kalinowski wygłosił otwarty odczyt: Gęste grafy dowolnie podzielone. Wizyta Panów Profesorów odbyła się w ramach  prowadzonej współpracy pomiędzy istniejącą na WMiFS grupą badawczą zajmującą się matematyką dyskretną a Katedrą Matematyki Dyskretnej z AGH. Spotkanie było okazją do twórczej dyskusji naukowej dotyczącej prowadzonych badań z zakresu teorii grafów.