18-07-2016

Zmiany w strukturze organizacyjnej WMiFS

Uchwałą Senatu Politechniki Rzeszowskiej nr 49/2016 z dnia 30 czerwca 2016 r. nastąpiła zmiana w strukturze organizacyjnej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej. Z dniem 1 lipca 2016 strukturę organizacyjną WMiFS tworzą: Katedra Analizy Nieliniowej, Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej, Zakład Matematyki Dyskretnej, Zakład Modelowania Matematycznego, Zakład Topologii i Algebry oraz Wydziałowe Laboratorium Optyki Stosowanej.
Powstanie nowej katedry, zakładów, wydziałowego laboratorium oraz likwidacja dotychczas istniejącej Katedry Matematyki jest konsekwencją dynamicznego rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy Wydział MiFS otrzymał kategorię naukową A oraz otworzył cieszący się popularnością kierunek - inżynieria medyczna. Warto podkreślić nieustanny rozwój kadry naukowej Katedry Matematyki, której kierownikiem od 25 lat był niezmiennie prof. dr hab. Józef Banaś. Przed podziałem Katedra Matematyki liczyła czterdziestu pięciu pracowników, w tym aż jedenastu pracowników samodzielnych.