12-09-2016

Międzynarodowa konferencja naukowa w Rzeszowie: SSPCM 2016

W dniach od 5 do 10 września 2016 w Rzeszowie odbywała się 12 edycja międzynarodowej konferencji poświęconej fizyce teoretycznej Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter. Konferencja była organizowana wspólnie przez Uniwersytet Rzeszowski i Politechnikę Rzeszowską. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego a zarazem Chairman-em był prof. Vitalii Dugaev z Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej PRz.

Konferencja odbywa się cyklicznie co dwa lata, tegoroczna edycja SSPCM2016 odbywała się w nowym budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na wykłady plenarne i sesje posterowe przyjechali zaproszeni fizycy z całego świata m. in z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, podczas których mogli wymieniać się wiedzą i doświadczeniami.  Organizowana przez nas tak wysokiej rangi konferencja była również dobrą okazją do zaprezentowania osiągnięć naukowych rzeszowskiego środowiska naukowego.

Oprócz głównych wykładów, jako impreza towarzysząca konferencji, został  zorganizowany wykład popularnonaukowy dla uczniów szkół średnich pt. Physics in kitchen, który wygłosił AndreyVarlamov, znany w popularyzator nauki.

Kolejna edycja konferecji SSPCM odbędzie się już za dwa lata, tym razem wykłady będą odbywać się w budynkach Politechniki Rzeszowskiej. Już w tej chwili na nią zapraszamy.