07-01-2013

Pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej

W środę, 19 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Podczas spotkania dyskutowano na temat strategii rozwoju Wydziału w najbliższych kilku latach, a w szczególności o dostosowaniu kształcenia studentów matematyki i fizyki technicznej do wymagań rynku pracy i oczekiwań pracodawców. Rozmawiano na temat tworzenia nowych i udoskonalania już istniejących programów studiów, tak aby absolwent podejmując pracę nie wymagał już dodatkowych szkoleń. Szczególną uwagę zwrócono na efektywną organizację staży i praktyk studenckich. Dyskutowano również na temat wzmocnienia współpracy naukowej między WMiFS a otoczeniem społeczno-gospodarczym województwa podkarpackiego.