17-06-2014

Patrycja Pyrzak – studentka WMiFS dwukrotną Mistrzynią Polski

Miło nam poinformować, że Patrycja Pyrzak, studentka trzeciego roku matematyki na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej została dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski w skokach do wody.

Patrycja od wielu lat trenuje skoki w rzeszowskim  klubie Stal Rzeszów i już od czasów juniorskich przywozi wiele medali z zawodów rangi mistrzowskiej. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także m.in. siódmą zawodniczką Mistrzostw Europy Juniorów z 2009 roku.

W bieżącym roku podczas letnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu na przełomie maja i czerwca, Patrycja wygrała zarówno konkurs skoków z trampoliny 1m jak i z trampoliny 3m.  Warto podkreślić, że w tym roku Patrycja przygotowuje się do obrony pracy licencjackiej (praca została złożona do recenzji) i potrafi łączyć naukę i życiową pasję bez zaniedbywania którejkolwiek ze swoich aktywności.

Gratulacje dla Patrycji.