01-07-2014

XIV Spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki

Pracownicy Katedry Fizyki mieli zaszczyt zorganizowania w dniach od 24 do 26 czerwca 2014 r. w Politechnice Rzeszowskiej XIV Spotkania Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki (SOKDF). Inicjatorem wymiany doświadczeń na temat sztuki prezentowania eksperymentów z fizyki był prof. dr hab. Wojciech Nawrocik z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był on członkiem zespołu oceniającego Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz pomysłodawcą organizacji corocznych spotkań demonstratorów fizyki, które odbywają się od 2001 roku. Gościem XIV SOKDF był Pan prorektor ds. kształcenia PRz prof. dr hab. inż. Adam Marciniec, który otwierając konferencję podkreślał, że fizyka jest nauką przyrodniczą a jej istotną częścią są różnego rodzaju pokazy i doświadczenia. W XIV Spotkaniu Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki wzięło udział ponad 60 uczestników z kilkunastu renomowanych uniwersytetów oraz uczelni technicznych.