02-09-2014

200 tys. zł. od Marszałka Województwa Podkarpackiego na rozwój inżynierii medycznej

Uchwałą Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie WMiFS, jako jedyny wydział Politechniki Rzeszowskiej, otrzymał wsparcie finansowe w wysokości  200 tys. zł. w ramach  dotacji celowej na wydatki majątkowe. Umowa na realizację zadania: Doposażenie stanowisk laboratoryjnych Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej na potrzeby nowego kierunku kształcenia inżynieria medyczna została podpisana 28-ego sierpnia br.

Pieniądze od marszałka - w większości, na otwieranie nowych kierunków studiów - dostało 12 podkarpackich uczelni.

Nauczanie fizyki inżynierów medycznych, powinno być oparte na przedstawieniu jej głównie od strony doświadczalnej, pokazującej podstawy działania urządzeń z zakresu diagnostyki medycznej oraz urządzeń wykorzystywanych w terapii. W związku z tym do prowadzenia kształcenia na kierunku inżynieria medyczna niezbędne są dobrze wyposażone laboratoria. Chcemy, aby zarówno studenci nowego kierunku studiów inżynieria medyczna jak i studenci pozostałych naszych kierunków kształceni byli na najwyższej klasy nowoczesnej aparaturze pomiarowej.